איך מנקים ספה במקצועיות? צעד אחר צעד

אם מעניין אתכם להבין איך מנקים ספה באופן מקצועי ורציני, הנכם מוזמנים להמשיך ולקרוא את המאמר הבא. מדובר בסדרה של פעולות מחושבות ומושכלות שמבצעות חברות המתמחות בתחום, אשר עם סיומן הספה האהובה והיקרה שלכם חוזרת הביתה כשהיא במצב מצוין, נראית חדישה, מריחה נפלאה, ומוכנה לאירוח ברמה הגבוהה ביותר.

ניקוי ספות

אז איך עושים את זה?

לא מעט אנשים מתלבטים לגבי ניקוי של הספה הישנה בביתם: האם לעשות את הפעולות לבד? כיצד למנוע מראש את הצורך בפעולות ניקוי מוגברות או מקצועיות? האם יותר משתלם לנקות או לרכוש פריט ריהוט חדש? שאלות אלו יתחילו לקבל מענה כאשר תבינו איך מנקים ספה בחברות מקצועיות. כאמור, מדובר בתהליך סדור המבוסס על מספר שלבים מרכזיים, אותם נתאר להלן.
ראו גם: ניקוי סלון ודירה חדשה

מתחילים באבחון

אם תשאלו אדם המתמחה בתחום איך מנקים ספה בחברתו, הוא ישיב שהשלב הראשון הינו אבחון. מדוע אבחון? האם מדובר בסוג של מדע? ובכן, במידה מסוימת כן. על מנת למנוע נזקים לספה שאתם כל כך אוהבים ומעריכים, אנשי המקצוע לניקוי ספות חייבים לאבחן את סוג הריפוד והבד שלה. יש להבין כי קיימות הרבה דרכי ניקוי של ספות וקשת רחבה מאוד של חומרי ניקיון, אשר לכל אחד מהם אפקט שונה.

לדוגמא, ישנם חומרים העלולים להזיק מאוד לסיבי טבעיים אך לא לסיבי פשתן סינתטיים, יש חומרים המזיקים לבדי משי או זמש אך לא יזיקו לספות בריפוד אלקנטרה, וכדומה. בנוסף, כל סוג של חומר יהיה יעיל יותר ופחות בבדים מסוימים וכנגד סוגים שונים לכלוכים. לכן, האבחון כולל לא רק את סוג הבד של הספה אלא גם את הכתמים והלכלוכים השונים שעליה, ואת עומק חדירתם אל הסיבים.

ניקוי שטיח רצפה וספות

איך מנקים ספה הלכה למעשה?

לאחר שהאבחון מסתיים ניתן לקבוע את הליך הניקוי שיבוצע. אנשי המקצוע יודעים איך מנקים ספה באופן המשיב לה את זוהרה משכבר הימים, ויתחילו בשאיבה. נכון שגם לכם יש בבית שואב אבק ואולי אתם מתפלאים, אך כאן מדובר על שואבי אבק שהינם ייעודיים למטרה זו, בעלי עוצמה גבוהה ויכולת להסיק לכלוכים, שערות ואבק מעל פני הבד והריפוד.
ראו גם: איך מנקים ספה מבד?

איך מנקים ספה לעומק?

לאחר שטופלו פני השטח, ממשיכים אנשי המקצוע אל שכבות העומק של הסיבים. כעת יש לעשות שימוש בחומרי ניקיון הולמים, שמצד אחד מטפלים בכתמים בכל רמת העקשנות, ומצד שני אינם פוגמים בסיבים. את החומרים מחדירים אל הסיבים באמצעות התזה במרבית המקרים, ולעיתים בשיטות אחרות. לאחר שהוחדרו החומרי ממשיכים לפעולות של הברשה וקרצוף של סיבי הספה, וזאת עם כלים מתאימים לסוג הריפוד שלה.

אחרי שהפעולות הושלמו נותר רק לשטוף את הספה עם מים מחומרי הניקיון. ולבסוף, משתמשים במכשיר ייעודי בעל עוצמה גבוהה על מנת לשאוב החוצה את הלכלוכים והמים שנשארו בתוך הספה, דבר התורם גם למהירות הייבוש שלה.

 

איך מנקים ספה
ניקוי שטיחים
בלוג

מה חשוב לדעת על תהליך ניקוי יבש לשטיחים?

שטיחים, בדומה לפריטי תכולה אחרים המצויים בכל סביבת מגורים, נדרשים לתחזוקה שוטפת הכוללת בין היתר ניקיון יבש אחת לתקופה. בעמוד שלפניכם, תוכלו למצוא את כל המידע הנחוץ לכם על תהליך ניקוי יבש לשטיחים. 

לכל שאלה מוזמנים לפנות אלינו

ניקוי שטיחים
בלוג

מה חשוב לדעת על תהליך ניקוי יבש לשטיחים?

שטיחים, בדומה לפריטי תכולה אחרים המצויים בכל סביבת מגורים, נדרשים לתחזוקה שוטפת הכוללת בין היתר ניקיון יבש אחת לתקופה. בעמוד שלפניכם, תוכלו למצוא את כל המידע הנחוץ לכם על תהליך ניקוי יבש לשטיחים.