למה חשוב לבצע ניקיון בזמן פינוי דירה?

פינוי הוא הליך של בית משפט המורה לשוכר לעזוב את הנכס. פינוי נעשה בדרך כלל בשל אי תשלום דמי שכירות, הפרת הסכמי שכירות או נזק לרכוש. הליך הפינוי מתחיל בהודעת פינוי ומסתיים בצו פינוי מבית המשפט. לדייר עומדים חמישה ימים לקיים לאחר קבלת ההודעה ולפנות תוך 30 יום לאחר קבלת צו פינוי מבית המשפט.

כפיית דייר

פינוי הוא הליך משפטי של כפיית דייר או דייר, בדרך כלל למגורים, מהחזקה בנכס. אין לבלבל בין פינוי לבין עיקול. המשכיר יכול לפנות שוכר בגין הפרת הסכם השכירות. המשכיר יכול גם לפנות שוכר על מנת למכור את הנכס, לשפץ אותו או לעבור אליו בעצמם. ניתן לפנות את השוכר גם בשל אי תשלום דמי שכירות או פגיעה בנכס. תהליך הפינוי כפוף לחוק המדינה ומתחיל כאשר בעל הבית מגיש הודעת פינוי לשוכר. לאחר מכן יתקיים דיון בבית המשפט שבו ניתנת לשני הצדדים הזדמנות להציג את טענותיהם וראיותיהם בפני שופט או חבר מושבעים. אם השופט יחליט לטובת בעל הבית, הם יוציאו צו פינוי המעניק לאנשי אכיפת החוק רשות להוציא בכוח כל דייר

בעבר, בעלי בית יכלו לפנות את שוכריהם ללא הרבה בעיות. אבל עכשיו, כשיותר אנשים חיים באזורים עירוניים, מאזן הכוחות השתנה. בעל הדירה צריך לספק סיבה תקפה לפינוי ויש כמה מקרים שבהם הוא לא יכול לעשות זאת. למשל אם לדייר יש מוגבלות ונדרש לינה שאינה אפשרית באותו בניין. פינוי דירות הוא תהליך שבו על המשכיר או מנהל הנכס למסור לשוכר הודעה, הנקראת "הודעה להתפטר". ההודעה להתפטר יכולה להינתן לאחר תום חוזה השכירות, אם יש הפרות חוזה ואם יש מחלוקות. פינוי דירה הוא תהליך שבו על המשכיר או מנהל הנכס לתת לשוכר הודעה, הנקראת "הודעה להתפטר". ההודעה יכולה להינתן לאחר תום חוזה השכירות, אם יש הפרות חוזה או מחלוקות. בדיווח האחרון של ה"ניו יורק טיימס" נמצא כי יותר ממחצית מהדיירים מפונים ללא כל הודעה רשמית. זוהי הפרה של זכויותיהם להליך הוגן. רוב הפינויים האלה קורים בגלל שבעל הבית רוצה לשפץ או למכור את הנכס. ויש בעלי דירות שמשתמשים בזה כתירוץ לפינוי שוכרים ששילמו שכר דירה בזמן, אך אינם לבנים.

פינוי דירות

פינוי דירות הוא תהליך שבו בעל דירה או בעל קרקע מפסיקים את שכירות הדירה ומאלצים את הדיירים לעזוב. במרבית המקרים, הליך הפינוי מתבצע באמצעות בתי המשפט. בעל הבית יוציא הודעת עזיבה, שתפרט מדוע הם מבקשים לפנות את השוכר שלו. הודעה זו צריכה להינתן לפחות ארבעה שבועות לפני מועד הסיום. ניתן להוציא הודעות פינוי מסיבות שונות, לרבות: אי תשלום שכר דירה בזמן; הפרת סעיף אחד או יותר בהסכם השכירות; ואי עמידה בכל הוראה אחרת בהסכם השכירות.

למידע נוסף מוזמנים לבקר באתר בכתובת: https://bestclearing.co.il

ניקוי שטיחים
בלוג

מה חשוב לדעת על תהליך ניקוי יבש לשטיחים?

שטיחים, בדומה לפריטי תכולה אחרים המצויים בכל סביבת מגורים, נדרשים לתחזוקה שוטפת הכוללת בין היתר ניקיון יבש אחת לתקופה. בעמוד שלפניכם, תוכלו למצוא את כל המידע הנחוץ לכם על תהליך ניקוי יבש לשטיחים. 

לכל שאלה מוזמנים לפנות אלינו

ניקוי שטיחים
בלוג

מה חשוב לדעת על תהליך ניקוי יבש לשטיחים?

שטיחים, בדומה לפריטי תכולה אחרים המצויים בכל סביבת מגורים, נדרשים לתחזוקה שוטפת הכוללת בין היתר ניקיון יבש אחת לתקופה. בעמוד שלפניכם, תוכלו למצוא את כל המידע הנחוץ לכם על תהליך ניקוי יבש לשטיחים.