טיפים לניקוי שטיחים וריפודים

שטיחים וספות הם חלק מהחיים שלנו. הם ממלאים תפקיד עיצובי בבית וגם משרתים אותנו ברמת היום יום שלנו. אך מטבע הדברים אלו אובייקטים שצוברים לכלוך. כתמים ואבק. התוצאה היא שלעיתים תכופות למדי עלינו לנקות את הספה או את השטיח. הכול לפי אופי השימוש, הלכלוך שנוצר ורמת הניקיון שאנו שואפים אליו. הנה לכם טיפים לניקוי שטיחים וריפודים.

טיפים לניקוי יעיל של שטיחים וריפודים

  • שמירה על ניקיון ומניעת לכלוך זה הטיפ היעיל ביותר. כתם שלא נוצר לא מצריך טיפול והתעסקות מרובה. נוזל שלא נשפך על גבי הספה אינו חודר פנימה ולא מאתגר אותנו בניסיון לייבש אותו. ההמלצה היא לא לאכול על הספה ולא להעביר אוכל ושתיה מעל לשטיחים. מזון ומשקאות מקומם כבוד על השולחן.
  • גם אם לא נוצר לכלוך של ממש חשוב לנקות את המשטחים הללו באופן קבוע אחת לתקופה מוגדרת. ניקיון תקופתי קליל יכול להיות מוגדר כצעד של אחזקה. הוא מונע הצטברות לכלוך ושומר על הספה ועל השטיח מפני הצטברות של אבק. כי אפילו אם זה רק אבק, ברגע שמדובר על הצטברות רצינית כבר לא יהיה קל כל כך לנקות ולהחזיר את הבוהק הראשוני לספה או לשטיח.
  • שואב אבק ביתי הוא מוצר נהדר לניקוי פריטים שנוטים לצבור אבק. חשוב לדעת כי שאיבה קבועה של השטיח ושל הריפוד שומר על הספה, ומונע מהאבק להפוך לחלק טבעי מהספה או מהשטיח שלכם.
  • קיימים בשוק חומרי ניקוי ייעודיים שיכולים לחדש את הריפוד או את השטיח. כמובן שחשוב לבחור חומרים מקצועיים תוצרת חברות מובילות בענף. נקודה משמעותית נוספת היא היישום. חובה לקרוא היטב את הוראות השימוש ולבצע בהתאם. כך ניתן למנוע נזקים בלתי הפיכים בספה או בשטיח.
  • במידה ונוצר כתם בספה או בשטיח צריך לזכור שבמקרים רבים אנשים מנסים לשפשף בכוחות עצמם את הכתם, ואולי אפילו מצליחים להבהיר או להעלים אותו. אך התוצאה הנוספת היא יצירת אזור מהוה, משופשף או דהוי. זה אומר שהניקוי יצר נזק בלתי הפיך. לכן במצבים כאלו לרוב יהיה חכם יותר לתת את המשימה של ניקוי הכתם לחברה מקצועית שמציעה שירותי ניקוי שטיחים וריפודים.
  • חשוב לרכוש חומרי ניקוי ייעודיים לניקוי ספות. ניתן למצוא חומרים במגוון סוגים בהתאמה לשימוש ולסוג הלכלוך מולו מתמודדים. מתברר שהכלי היעיל ביותר כנגד לכלוך וכתמים בספות אלו חומרי ניקוי מתאימים. בעזרתם ניתן להסיר כתמים, לחדש את הריפוד ולרענן את המראה של הספה או של השטיח שכבר ידע ימים יפים יותר.
  • במקרים בהם הספה צברה הרבה בלאי, לכלוך וכתמים הדבר הכי חכם הוא לפנות אל מומחה לניקוי שטיחים. כך גם באשר לשטיח. בעזרת חומרים מיוחדים וכלים מקצועיים ברמת עוצמה גבוהה הוא יוכל להשיב לפריט את מראהו כבתחילה.
ניקוי שטיחים
בלוג

מה חשוב לדעת על תהליך ניקוי יבש לשטיחים?

שטיחים, בדומה לפריטי תכולה אחרים המצויים בכל סביבת מגורים, נדרשים לתחזוקה שוטפת הכוללת בין היתר ניקיון יבש אחת לתקופה. בעמוד שלפניכם, תוכלו למצוא את כל המידע הנחוץ לכם על תהליך ניקוי יבש לשטיחים. 

לכל שאלה מוזמנים לפנות אלינו

ניקוי שטיחים
בלוג

מה חשוב לדעת על תהליך ניקוי יבש לשטיחים?

שטיחים, בדומה לפריטי תכולה אחרים המצויים בכל סביבת מגורים, נדרשים לתחזוקה שוטפת הכוללת בין היתר ניקיון יבש אחת לתקופה. בעמוד שלפניכם, תוכלו למצוא את כל המידע הנחוץ לכם על תהליך ניקוי יבש לשטיחים.